Kommunkiációból: megbukott

A teljes cikk ezen a linken található: Kommunkiációból: megbukott

V_P
2010. november 26. 18:59:47
Gizi:Nekem úgy kb. 4.5% jön ki.
Sehogy nem lesz ez 10...

Gizi:Nekem úgy kb. 4.5% jön ki.
Sehogy nem lesz ez 10...

Kicsit bővebben. Kezdem azzal, hogy az intézkedés már kijött egy jó ideje, azóta a standard papírok mint az OTP, MOL többet bucskáztak és a piac is jóval alulteljesített minden más piacot. A hozamok is többet ugorttak meg azóta, így biztos ott vagyunk 6% környékén, ami nem 3%, bevallom nem is 10% (pedig olyan szép kerek szám). Szóval te nyertél, nincs 10%, csak mondjuk 6%, de nem 3%.

Engem, ami az írásból is kijön, maga az elv zavar: az ötlet és ahogy kommunikálva van. És ha emiatt akár csak 1%-ot is esett a vagyon, azért is mind kár.

V_P
2010. november 26. 18:16:12
Gizi:"az előző két napban nyugdíjvagyonotok 10 százaléka elúszott köszönhetően a kormány átgondolatlan, kapkodó magatartásának."

Ezt így hogy?
Az mnyp-k 300 mrd Ft magyar részvényt tartanak, ez az összvagyonuk 10%-a. Ha a tőzsde 30%-ot esik, akkor veszítünk a számlából ugye kb. 3%-nyit... Ezek szerint minden részvény 0-t ér, ezért vagyunk most 10% mínuszban. Na ezt jó tudni, köszönjük a tájékoztatást.
:)

Szivesen Gizi, segitek ha tudok. Meg annyit hozza, hogy a maradek nagy resze allamkötvényben amiben a hozamok csak ma 30bp-t mentek ki, a heten ugy 50bp-t. Ezt rakd hozza es közelitesz a 10%-hoz, legalabbis egy realisabb szamohoz mint a 3%. Üdv VP. Amugy meg engem a 3% is zarvarna... .
Olvasói sarok
[ 2010-12-09 ] Karácsonyi várakozásban... - Anonymous
"..."
[ 2010-12-06 ] Kommunkiációból: megbukott - Anonymous
"..."
[ 2010-11-18 ] Végkifejlet - Anonymous
"..."
[ 2010-10-26 ] Platóra érkeztünk - Anonymous
"..."
[ 2010-10-09 ] Pánik a világban - Anonymous
"..."
További témák »